Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Tirana, vjen mesfushori Tony Mawejje

Një futbollist nga Uganda për Tiranën. Klubi kryeqytetas ka siguruar shërbimet e mesfushorit Tony Mawejje, 30-vjecar që do të jetë blerja më e re e bardhebluve për sezonin e ri. Mawejje vjen nga kampionati islandez, ku vitin e kaluar ishte pjesë e ekipit të Prottur të Rekjavikut, që luante në Premier League të këtij vendi, por u rrëzua një kategori më poshtë.

Mawejje është një futbollist me përvojë pasi ka luajtur më parë në këtë kampionat dhe me ekipin e Valur, ndërsa ka qenë pjesë dhe e Haugesund në Norvegi. Mawejje pritet të jetë një element më shumë për bardheblutë në sezonin e ri, ndërsa këtë vit ai realizoi dhe ëndrrën e jetës së tij për të luajtur në një kompeticion madhor me skuadrën kombëtare, teksa ishte pjesë e ekipit të Ugandës, që luajti në Kupën e Kombeve 2017. Mawejje pritet të vihet shumë shpejt nën urdhërat e trajnerit Ze Maria për të filluar dhe përgatitjet për sezonin e ri të Kategoisë së Parë.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Tronditet Tirana në ditën e fundit të merkatos. Afrimi më i bujshëm në merkaton e janarit, Kristal Abazaj është dëmtuar rëndë. Lajmin e konfirmojnë...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Kategoria Superiore

Kastrioti ka kryer tri përforcime në ditën e fundit të merkatos. Klubi krutan ka siguruar shërbimet e Arturo Reginaldos, Moustapha Camara dhe Stuart Gjetës....