Abissnet Superiore

Tirana zbulon rivalët e Turqisë, luan kundër gjigantëve turq dhe ekipit shqiptar kampion në Maqedoni

Tirana është e grumbulluar në Turqi teksa bardheblutë po përgatiten për ndeshjet e raundit të parë në Champions League teksa do të luajnë ndaj klubit nga Luksemburgu, Dudelange. Sakaq, të besuarit e trajnerit e Orges Shehi kanë planifikuar edhe disa miqësore në tokën turke për të rifituar formën e duhur fizike.

Kampionët e Shqipërisë në fakt e humbën ndeshjen e parë miqësore ndaj Dinamo-Auto Tiraspol me rezultatin 1-2 ndërsa në vijim kanë publikuar edhe kalendarin e miqësoreve të radhës. Kështu, në fillim, bardheblutë do të ndeshen me Shkupin më datë 19 qershor, ndërsa në vijim do të përballen me rumunët e Hermannstadt dhe në fund e mbyllin me gjigandët turq të Fenerbahces.

Kujtojmë se ndeshja e parë e Champions League për Tiranën do të zhvillohet më datë 6 korrik në transfertën luksemburgase, ndërsa ajo e kthimit luhet më datë 13 qershor në stadiumin Air Albania.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency