Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Tite: Brazili im është favorit kryesor për të marrë trofeun e Katar 2022

Trajneri i Brazilit, Tite ka folur së fundmi për Kupën e Botës Katar 2022 dhe se cila skuadër sipas tij është favorite për ta fituar.

Në një intervistë të dhënë për mediet italiane, Tite theksoi se janë disa skuadra favorite për këtë trofe dhe ndër to sipas teknikut është edhe ekipi I tij.

“Ne jemi ndër favoritët, është historia jonë dhe kemi cilësi për t’i shfrytëzuar. Besoj se ndër favoritët janë edhe Franca, Argjentina, Anglia, Belgjika, Gjermania, Portugalia dhe Spanja me një brez të ri talentesh. Dhe më pas mbani një sy te Holanda, Danimarka dhe Senegali”-deklaroi ndër të tjera Tite.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...