Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Tite do ta marrë në Katar, sulmuesi brazilian feston me propozim për martesë (video)

Shpallja e listës për Kupën e Botës përjetohet si ngjarje shumë e rëndësishme në Brazil. Trajneri përdor kanalet e informacionit për të njoftuar lojtarët e përzgjedhur, që përgjithësisht qëndrojnë me familjet në pritje për të zbuluar fatin e tyre.

E njëjta gjë ndodhi me Pedro Guilherme Abreu dos Santos, i njohur thjesht “Pedro”, i lindur në vitin 1997, i cili u largua nga Seria A mes viteve 2019 dhe 2020, pasi luajti pak ndeshje me Fiorentinën.

I rritur në Fluminense, sulmuesi ka shpërthyer pa dyshim te Flamengo, klub ku luan aktualisht, me të cilin fitoi Copa Libertadores disa javë më parë.

I lumtur për përfshirjen në listën përfundimtare, Pedro, i cili ishte në shtëpinë e tij bashkë me familjarët, i falënderoi të gjithë për mbështetjen që mori, më pas iu drejtua partneres. Ai u gjunjëzua dhe i kërkoi asaj të martohej me të, duke marrë një “po”. Një ditë e veçantë për lojtarin brazilian, që festoi dyfish: për dasmën që e pret dhe me shpresën për ta kurorëzuar me trofeun më të lakmuar në botë.

https://twitter.com/i/status/1589666072541597697

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...