Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Tite merr lajme të mira nga infermieria, ndaj Koresë së Jugut rikthehet ylli i ekipit

Brazili do të zbresë në fushë nesër për ndeshjen ndaj Koresë së Jugut, e vlefshme për fazën e 1/8-ave të Botërorit Katar 2022, me të besuarit e Tites që do të kërkojnë fitoren për të kaluar në çerekfinale.

Një lajm i mirë për trajnerin brazilian vjen nga infermieria, pas sulmuesi kryesor i “Selecao”-s, Neymar ka lënë pas dëmtimin dhe do të luajë nga minuta e parë ndaj skuadrës aziatike.

Lajmin e ka dhënë vetë Tite, që në konferencën për shtyp para ndeshjes tha se numri 10 është plotësisht i rikuperuar dhe do të luajë titullar.

“Neymar ka lënë pas dëmtimin dhe është mirë. Ndaj Koresë së Jugut do të luajë ai dhe 10 futbollistë të tjerë”, tha Tite, duke shuar dyshimet mbi formën e sulmuesit.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...