Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Tite njofton lamtumirën, brazilianët preferojnë një spanjoll për trajner të “Seleçaos”

Në konferencën për shtypin në përfundim të ndeshjes me Kroacinë, trajneri i Brazilit, Tite ka njoftuar se largohet nga drejtimi i “Seleçaos”. Duhet kujtuar se trajneri do t’i kishte dhënë fund eksperiencës në krye të Seleçaos pavarësisht ecurisë në këtë Botëror:

“Ishte një disfatë e dhimbshme, por jam në paqe me veten time. Ka përfunduar një cikël, e kam thënë më shumë se një vit e gjysmë më pare që do të largohesha.”

Tashmë në Brazil ka nisur fushata për pasuesin e Tites, me “Globoesporte” që ka hapur një sondazhin me pyetjen: “Kë do të dëshironit si trajner të ri të Brazilit?

Tifozët brazilianë i kanë idetë të qarta, ata preferojnë një emër të madh si Pep Guardiola, përpara Abel Ferreiras dhe Jorge Jesus. Emrat e tjerë të propozuar nga faqja janë Dorival Junior, Fernando Diniz, Renato Gaucho, Cuca, Rogerio Ceni, Mano Menezes dhe Jorge Sampaoli.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...