Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Titullar kundër Cadiz, por Balliu nuk ia del të mbrojë Vallecanon

MADRID, SPAIN - SEPTEMBER 18: Ivan Balliu of Rayo Vallecano controls the ball during the La Liga Santander match between Rayo Vallecano and Getafe CF at Campo de Futbol de Vallecas on September 18, 2021 in Madrid, Spain. (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Rayo Vallecano është “tronditur” nga Cadiz, të cilët i kanë mundur me rezultatin 2-0. Skuadra e mbrojtësit të kombëtares shqiptare, Ivan Balliut, nuk ia ka dalë të marrë pikë përballë ekipit të vendit të 18-të të La Ligës.

Pjesa e parë e këtij takimi u mbyll me barazim pa gola, ndërsa sa i përket dominimit të lojës mund të thuhet se ishte e balancuar.

Do të luheshin plot 55’ minuta lojë që Alcaraz të shënonte golin e parë dhe njëkohësisht t’u jepte avantazhin vendasve. Ndërsa në minutën e 63’ ishte Idrissi ai që do të godiste portën e Zidanes dhe në të njëjtën kohë t’i dhuronte dopietën e kësaj ndeshje Cadizit.

Nga ana e Vallecanos, Balliu e nisi sfidën që nga minuta e parë, duke qenë pjesë e formacionit startues, por shqiptari nuk mundi të bënte diferencë të madhe në fushën e lojës dhe të ofronte mbrojtjen që i duhej ekipit të tij.

Pas takimit të raundit të 27-të të La Ligës, Rayo Vallecano renditet në vend të 13 me 31 pikë, teksa Cadiz ngjitet në vend të 18-të me 24 pikë.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...