Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Titullari i Holandës në “radarin” e Tottenham, Conte e do me patjetër

Tottenham ka nisur bisedimet me Inter-in, për transferimin e mundshëm të mbrojtësit Denzel Dumfries.

Holandezi është i fokusuar në Kupën e Botës, Katar 2022 me Holandën. 26-vjeçari po bën shumë mirë edhe në Botëror duke marrë vlerësime të shumta, ndërsa është titullar i padiskutueshëm.

Mediet angleze raportojnë për një interesim konkret dhe Conte e dëshiron lojtarin që në muajin janar, por tani mbetet për t’u parë nëse Inter do të heqë dorë nga shërbimet e Dumfries.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...