Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Titullari i Man. United prish planet e Ten Haag, mungon në transfertën ndaj Arsenalit

Fitorja me përmbysje në derbin ndaj Manchester City-t, është venitur shpejt te “djajtë e kuq” të Eric Ten Haag, pasi ndaj Crystal Palace skuadra nuk shkoi dot përtej barazimit 1-1.

Ndonëse në avantazh që prej minutës së 44-t, falë golit ët Bruno Fernandes, Manchester United u ndëshkua nga Olise në shtesë dhe la dy pikë mjaft të rëndësishme në Londër.

Por si të mos mjaftonte ky gol, më herët Casemiro u ndëshkua me karton të verdhë dhe do të humbë ndeshjen e radhës ndaj Arsenalit, e planifikuar për të dielën në orën 17:30 në “Emirates Stadium”.

Mesfushori brazilian është një pikë e fortë e “djajve të kuq”, por nuk do të mund të japë kontributin e tij në fushë përballë Xhakës me shokë, të cilët kryesojnë me meritë kampionatin në Angli.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...