Kategoria Superiore

Titulli, 4 në lojë, java e 35-të vendimtare!

Festa e furise së kuqe në Niko Dovana, triumfi kurbinas në kryeqytet, Në Loro Boriçi hareja është për Vllazninë e rikthyer te fitorja. Java e 36 ngjason me një pikture të stiluar nga një dorë hyjnore e vendosur për ta bërë kampionatin më të bukur se kurrë. Një kampionat si ky nuk mbahet mend. Në javën e parafundit, janë 4 skuadra në lojë me vetëm dy pikë diferencë, nga 62 pikë për Partizanin dhe Teutën, ndjekin me 60 Vllaznia dhe Laci, për ta bërë pikturën perfekte, luhet Laçi – Teuta, dhe Partizani – Vllaznia.

Intriguese sa më ska, dy ndeshje ku luhet titulli, gjithcka për gjithcka, askush nuk mund të bëjë llogari, bëjnë punë vetëm fitoret. Gjithcka e hapur, në një kampionat pa padronë në këtë finale drithërimash, vështirë ti japësh dikujt statusin e favoritit, në Laçi-Teuta, përballjen e dy skuadrave që shohin mundësinë për të bërë historinë, dëshira për reagim e bregdetarëve pas atij shansi të humbur ndaj Partizanit, përballë urtisë së jashtëzakonshme që kanë për të fituar kampionatin e parë të historisë në kampin kurbinas.

E njëjta gjë vlen në Partizani – Vllaznia, askush nuk mund të thotë se Vllaznia nuk mund të bëjë surprizën në kryeqytet përballë një Partizani që kryeson kampionatin në një klasike të madhe të futbollit shqiptar. 4 pretendentë për një titull që askush nuk mund të predikojë se kush do të shkojë, gjithcka për bekimin e një loje që pikërisht te e panjohura ka bukurinë e saj, me urimin e vetëm, fitoftë më i miri.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency