Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Titulli me PSG i shton vlerat Messit, argjentinasi barazon Dani Alves dhe lë pas Ronaldon

Paris Saint-Germain i mjaftoi një barazim 1-1 (shënoi Messi) në transfertë ndaj Strasbourg për të fituar një javë para përfundimit të kampionatit, titullin e 11-të në histori. Me katër pikë diferencë nga ndjekësit më të afërt të Lens, Mbappe me shokë festuan edhe pse sërish peng mbetet Champions League.

Gjithsesi, trofeu i Ligue 1 rezultoi special për Lionel Messin me argjentinasin që koleksionoi trofeun e 43-të në karrierë. Tashmë, “pleshti” së bashku me Dani Alves janë dy futbollistët më të titulluar në planet me Messin që sigurisht ka mundësinë në të ardhmen ta “parakalojë” brazilianin. Sakaq, me golin e shënuar ndaj Strasbourg, Messi shndërrohet në futbollistin me më shumë gola të shënuar në pesë kampionatet kryesore të Europës.

Lexo edhe:

Argjentinasi preku kuotën e 496 golave duke lënë pas në këtë renditje Cristiano Ronaldon që tashmë aktivizohet në Arabinë Saudite. Kujtojmë se e ardhmja e Messit mbetet në pikëpyetje dhe vështirë se Kampioni i Botës do të qëndrojë në Paris, me Barcelonën që është në horizont, pa lënë mënjanë edhe ofertat faraonike nga Arabia.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...