Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

Titulli rikthehet pas nëntë vitesh, mesfushori i kombëtares shpallet kampion në Çeki

Qazim Laçi është shpallur mbrëmjen e së martës kampion në Çeki me skuadrën e Sparta Pragës. Skuadra ku aktivizohet mesfushori i kombëtares barazoi pa gola në transfertë naj Slovackos, një rezultat që i mjaftoi gjigandëve çek për të festuar titullin e 37-të në histori pas nëntë vitesh “thatësirë”.

Rrugëtimit drejt titullit, Laçi iu bashkua në merkaton e janarit teksa çekët e transferuan nga skuadra franceze e Ajaccio. 27-vjeçari numëron 16 paraqitje me fanellën e Sparta Pragës duke fituar rolin e protagonistit pavarësisht vështirësive të fillimit për t’u adaptuar në një kampionat të ri. Sezoni i ri pritet ta gjejë Laçin edhe më tepër të angazhuar me rekordmenët e Çekisë pasi përveç kampionatit, skuadra do të tentojë edhe kualifikimet në grupet e Champions League.

Lexo edhe:

Me objektivin e arritur, tashmë vëmendja e Laçit kthehet nga kombëtarja aty ku mesfushori pritet të jetë mes të grumbulluarëve të trajnerit Sylvinho për dy ndeshjet kualifikuese të Euro 2024 në muajin qershor ndaj Moldavisë dhe Ishujve Faroe.

Lajme të tjera

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...