Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Tjetër alternativë me parametra zero, Interi nis kontaktet me mbrojtësin e Torinos

Merkatoja me parametra zero është një specialitet i Marottës, cili vijon të studiojë futbollistët me parametra zero, të cilët mund t’i afrojë te zikaltrit.

Kështu emri i fundit që është shtuar në listën e njerëzve të merkatos te Interi, është ai i mbrojtësit Koffi Djidji, i cili është pjesë e Torinos që prej verës së 2018-ës.

Futbollistit 29-vjeçar nga Bregu i Fildishtë i skadon kontrata me torinezët në fund të këtij sezoni dhe te Interi kanë nisur kontaktet me menaxherin e tij, për t’i marrë firmën që në muajin janar.

Zikaltrit kanë gati një ofertë me pagë 1.5 milionë euro, për kontratë 2-vjeçare, me opsion rinovimi edhe për një vit të tretë, teksa opsioni i transferimit në Milano josh jo pak edhe mbrojtësin e lindur në Francë.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...