Futboll

Tjetër emër i madh në Turqi, Demba Ba firmos me Goztepe

Në vitet e fundit kampionati turk po kthehet në një vendstrehim për emrat e mëdhenj të futbollit. Një tjetër sulmues i njohur ka zgjedhur ta vazhdojë kerrierën në Superligën turke, madje në një ekip disi të panjohur. Bëhet fjalë për ish lojtarin e Chelsea-it Demba Ba i cili ka lënë kampionatin kinez dhe skuadrën e Shanghai Shenhua për t’u transferuar në Turqi te Goztepe. E ardhur nga kategoria e dytë, Goztepe pozicionohet në vendin e 7-të për momentin, ndërkohë që Demba Ba ka firmosur deri në fund të këtij sezoni.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency