Premier League

Tjetër fitore në derbi, Arsenali pikë të plota në dy ndeshje

Kalendari i kishte rezervuar dy ndeshje derbi që në start të Premier League-s dhe Arsenali i fiton të dyja. E nisi me një 3-0 ndaj Fulhamit, një javë më parë, ndërsa “viktima” e radhës ishte West Hami me rezultatin 2-1.

Në “Emirates Stadium” u zhvillua një sfidë shumë e luftuar, me “topçinjtë” që e zhbllokuan takimin në minutën e 25-të me Lacazette, i shërbyer nga Aubameyang.

Para se skuadrat t’u drejtoheshin dhomave të zhveshjes për pushimin mes pjesëve, West Hami barazoi me Antonion.

Ritmi vijoi i lartë në pjesën e dytë dhe 5 minuta para përfundimit të kohës së rregullt Nketiah, këtë radhë i asistuar nga Ceballos, realizoi një gol të thjeshtë, por që i dha fitoren skuadrës së Mikel Artetas.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency