Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Tjetër goditje e Kukësit në merkato, verilindorët afrojnë një sulmues kolumbian

Kukësi triumfon në Laç
Kukësi triumfon në Laç

Juan David Martinez do të jetë afrimi i fundit i Kukësit. Sulmuesi kolumbian ka mbërritur në Shqipëri dhe pritet plotësimi i dokumentacionit, që futbollisti të nënshkruajë me ekipin verilindor. 21-vjeçari është aktivizuar në të shkuarën me Fortaleza në Brazil dhe Cortulua në Kolumbi e tashmë ka si objektiv që të përdorë Kukësin si trampolinë.

Verilindorët kanë qenë një nga skuadrat më aktive në këtë merkato dimërore, duke tentuar që të bëjnë kthesën pas gjysmës së parë të edicionit ku zhgënjyen totalisht, pasi e panë veten në fundin e renditjes. Me dy fitoret e fundit kuksianët kanë nisur kthesën e shpresojnë që në Shkodër të marrin fitoren e tretë radhazi.

Kukësi ndodhet në vendin e tetë aktualisht me 22 pikë. Skuadra verilindore ka patur probleme teksa ka ndryshua tre herë trajnerin. Sezoni nisi me Skënder Gegën, për të vijuar më pas me Enkelejd Dobin, ndërsa tashmë skuadra drejtohet nga Rrahman Hallaçi.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...