Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

VIDEO/ Tjetër gol nga Cristian Shpendi, kryegolashënues në Grupin B të Serisë C

Cristian Shpendi vijon fluturimin me Cesenën drejt Serisë B (kryeson me 42 pikë, pesë më shumë se Torres). Sulmuesi i Shpresës së Shqipërisë realizoi një nga dy golat e skuadrës së tij në përballjen me Recanatesen (1-2), në kuadër të javës së 17-të të Serisë C, Grupi B.

Lexoni edhe:

Vetëm dy minuta pasi vendësit kishin zhbllokuar rezultatin me Silvestrin (5’), erdhi goli i sulmuesit kuqezi, që u tregua u vëmendshëm pranë zonës së portierit për të shtyrë topin për në rrjetë.

Ky ishte goli i nëntë i Shpendit në këtë sezon në Serinë C dhe me meritë kryeson listën e golashënuesve në Grupin B të këtij kampionati.

 

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...