Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

Tjetër gol nga Seferi, 11 në total në 23 ndeshje

Tjetër gol nga Taulant Seferi në Ligën kryesore të Emirateve të Bashkuara Arabe. Sulmuesi kuqezi, pjesë e Bani Yas, shënoi që në minutën e 14-të në transfertë me Shabab Al-Ahli Dubai në ndeshjet që i përket raundit të 23-të. Seferi shfrytëzoi një pasim të Al Noobi, për të zhbllokuar rezultatin. Gjithsesi, vendësit ia dolën të fitonin 2-1.

Kujtojnë që një javë më parë ish-sulmuesi i Tiranës realizoi edhe në barazim 3-3 përballë Al Bataeh. Në 23 ndeshje ku është aktivizuar, Seferi ka mundur ta gjejë 11 herë rrugën e rrjetës.

Lexo edhe:

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...