Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Tjetër hap i gabuar i Tiranës, bardhebluve u mungon stabiliteti

Tirana konsiderohej si një prej ekipeve më të kompletuara në nisjen e këtij sezoni, me bardheblutë që ndërtuan një skuadër me emra të njohur. Megjithatë, kur janë luajtur 12 javë kampionat, kryeqytetasit kanë zhgënyer me atë çka kanë treguar në fushën e lojës, teksa kanë mbetur pas Egnatias dhe Partizanit që ndodhen një hap përpara.

Bardheblutë kanë treguar rënie në takimet e fundit, por mbi të gjitha mungesë stabiliteti në rezultate. Në 8 ndeshjet e luajtura së fundmi, Tirana ka arritur që të marrë vetëm 2 fitore, suksesin në limite me Vllazninë dhe triumfin 2-0 me Teutën.

Lexo edhe: 

Natyrisht që me formatin e ri “Finale 4” nënkampionët e Shqipërisë janë brenda objektivit e mbeten mes ekipeve favorite për të qëndruar mes 4 skuadrave më të mira pas 36 javësh, por në anën tjetër diferenca me vendin e fundit është më e vogël se ajo me vendin e parë, teksa Teuta dhe Dinamo City janë 6 pikë larg, ndryshe nga Egnatia kryesuese që është arratisur me 8 pikë më shumë se bardheblutë.

Këtë edicion, Tirana e ka patur të vështirë të ketë vazhdimësi, pasi vetëm në një rast ka regjistruar 2 fitore radhazi, por jo më tepër. Te bardheblutë presin kthesën e madhe, për të përligjur investimet e bëra në vitet e fundit, gjë që ka munguar në fushën e lojës në këtë sezon që ka nisur. Bardheblutë do të luajnë ndeshjen e ardhshme me Kukësin në “Selman Stërmasi”.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...