La Liga

Tjetër përmbysje e “çmendur” e Sevillas, Januzaj gol dhe asist në barazimin e Sociedadit(Video)

Pas asaj ndaj Liverpoolit në Champions League ku nga 0-3 barazoi në 3-3, Sevilla e Eduardo Berrizos realizoi një tjetër përmbysje të çmendur këtë herë në La Liga, teksa arriti të fitonte 3-2 brenda në El Madrigal përballë Villarealit që edhe pse kryesonte me dy gola avantazh doli pa pikë nga kjo ndeshje. “Nëndetsja e verdhë” gjeti epërsinë e dyfishtë në harkun e 53 minutave falë golave të dy sulmueseve të saj Cedric Bakambu dhe Carlos Bacca. Por atëherë kur të gjithë menduan se Villareali do të merrte një fitore të rëndësishme, në garën për një vend në Kupat e Europës, erdhi edhe përmbysja e madhe e andaluzianëve. Lengelet dhe Vasquez barazuan shifrat me dy gola të shpejtë brenda një minute ndërkohë që Banega me penallti realizoi golin e fitores për Sevillan në të 87-ën që falë këtij suksesi u ngjit në kuotën e 25 pikëve dhe pozicionohet e 5-ta me dy pikë më pak se dy skuadrat e Madridit, Atletico dhe Reali. Nuk shkoi më shumë se një barazim 2-2 Real Sociedadi që u ndal në San Sebastian nga Las Palmas, në një ndeshje ku Adnan Januzaj, futbollisti me origjinë shqiptare ishte më i miri për baskët pasi dha 1 asist dhe realizoi 1 gol.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency