Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Tjetër portier zviceran, M’Gladbach zyrtarizon pasardhësin e Sommer

M’Gladbach shiti Yann Sommer te Bayern Munchen, ndërkohë që nuk humbi kohë për të gjetur pasardhësin e portierit të kombëtares zvicerane, të cilit i erdhi një shans i artë në moshën 34-vjeçare për të luajtur me rekordmenët e futbollit gjerman.

Me anë të një postimi në faqen zyrtare, M’Gladbach zyrtarizoi afrimin e Jonas Omlin nga Montpellier. Në arkat e klubit francez kanë përfunduar 8 milionë euro, ndërkohë që 29-vjeçari zviceran firmosi deri në vitin 2027.

Omlin debutoi me kombëtaren helvete në tetorin e vitit 2020. Përveç Montpellier në Ligue 1, “gardiani” ka luajtur në vendlindje me Basel, Luzern, Kriens dhe Le Mont.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...