Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Tjetër problem për mbrojtësin e Anglisë, rrezikon pjesëmarrjen në Euro 2024

Luke Shaw ishte shumë pranë rikthimit në fushë teksa mungon prej muajit shkurt. Por, mbrojtësi ka pësuar një tjetër tërheqje muskulore që shtyn rikthimin e tij në fushë dhe rrezikon seriozisht pjesëmarrjen e tij në Euro 2024 që starton më datë 14 qershor.

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate pritet që të shpallë listën e të grumbulluarve brenda një jave dhe Shaw është me një pikëpyetje të madhe. Nga ana tjetër, trajneri i Manchester United, Erik ten Hag theksoi se nuk e di nëse lojtari do të jetë gati për Europian, por shtoi se do të tentojnë që fillimisht ta rikuperojnë për finalen e FA Cup ndaj Manchester Cityt.

Lexo edhe: 

“Nuk e di nëse Shaw do të rikuperohet në kohë dhe të grumbullohet për Europianin. Di vetëm që ne do të tentojmë ta kemi në dispozicion për finalen e FA Cup. Lojtari po përjeton një periudhë shumë të komplikuar, tani pësoi një problem të ri dhe na duhet të zbulojmë se për çfarë bëhet fjalë”, u shpreh Ten Hag.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...