Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Tjetër problem te Belgjika, pak ditë para Euro 2024 shkon në tre numri i lojtarëve të dëmtuar

Thomas Meunier nuk do të niset për në Gjermani së bashku me pjesën tjetër të Belgjikës për shkak të një problemi muskulor të pësuar në miqësoren e fundit të ekipit të tij.

Mbrojtësi do të kryejë disa kontrolle të reja, për të kuptuar nëse do të jetë në gjendje të rekuperohet për ndeshjet e tjera të Kampionatit Europian.

Lexo edhe:

Meunier, i cili me siguri duhet të humbasë debutimin e Belgjikës kundër Sllovakisë, përtej dëmtimit është konfirmuar në skuadrën që do jetë në Euro 2024, ashtu si mbrojtësit e tjerë që nuk janë në gjendje më të mirë se ai, siç janë Jan Vertonghen dhe Arthur Theate.

Në një situatë të tillë Tedesco, trajneri i Belgjikës, vazhdon në rrugën e tij shumë kritike, duke pasur parasysh se si në krahasim me të gjithë trajnerët e përfaqësueseve të tjera ai zgjodhi të ftonte vetëm 25 lojtarë dhe jo 26, pavarësisht problemeve fizike të disa lojtarëve dhe dëmtimit të Meunier.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...