Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

VIDEO/ Tjetër rezultat i rëndësishëm për Colturin, e 17-ta në botë

Lara Colturi arrin një rezultat tjetër të madh, kësaj here vendin e 17-të në Kupës së Botës në Kronplatz të Italisë. Skiatorja italiane, që përfaqëson Shqipërinë, renditet në vendin e 29-të në klasifikimin e përgjithshëm të Sllallomit Gjigant për këtë sezon. Nesër (e mërkurë) zhvillohet gara e radhës, përsëri në Kronplatz, sërish në të njëjtën disiplinë. Objektivi është që Colturi të klasifikohet mes 30 më të mirave edhe në këtë garë.

 

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Bundesliga

Serie A dhe Bundesliga kanë një mundësi të artë për të dërguar sezonin e ardhshëm në Champions League jo 5, por plot 6 skuadra!...