Formula 1

Tjetër takim me historinë, Hamilton fiton pole-n e 100-ë në karrierë

Lewis Hamilton vijon të shkruajë historinë e Formulës 1, sepse pasditen e sotme ka fituar “pole position”-in numër 100 në karrierën e tij, duke vendosur kohën më të shpejtë në kualifikueset e Çmimit të Madh të Barcelonës.

Në cirkuitin katalan u pa një Max Verstappen në formë fantastike, por kjo nuk mjaftoi që të ndalë Hamilton, i cili vendosi një kohë vetëm 36 të mijtat më të shpejtë se holandezi i Red Bullit dhe do të niset i pari.

Në fashën e dytë do të nisen piloti tjetër i Mercedes, Valteri Bottas i treti dhe francezi i Ferrarit, Charles Leclerc i katërti, ndërsa Ocon dhe Carlos Sainz do të kompletojnë linjën e tretë të startit në garën e nesërme.

Herën e parë që Lewis Hamilton fitoi një “pole position”, ishte pikërisht në 2007-ën në Çmimin e Madh të Kanadasë, në garën e 6 në karrierë të pilotit britanik, i cili e kishte nisur pikërisht me McLaren-Mercedes.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency