Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Tmerr në Iran/ Pas ekzekutimit të mundësit, dënohet me vdekje nga regjimi një futbollit

Futbollisti iranian Amir Nasr-Azadani është dënuar me vdekje në vendin e tij.

Lojtari u arrestua në protestat për mbrojtjen publike të lirive dhe të drejtave të grave në vendin e tij. Nasr-Azadani luante për Tractor Sazit (ndërmjet sezoneve 2016/17 dhe 2018/19), skuadër nga e cila sapo ka nënshkruar me Paco Jemez.

Këtë të hënë, Majid Reza Rahnavard, një mundës, u var pasi u dënua me vdekje në një gjyq të padrejtë. Ai u akuzua për vrasjen e dy anëtarëve të forcave të sigurisë, duke u bërë rasti i dytë i ekzekutimit publik.

Irani ndodhet në protesta, të cilat janë parë edhe në Kupën e Botës, pas vdekjes së Mahsa Amini, e cila vdiq pasi u arrestua për keqpërdorimin e mbulesës.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...