Serie A

Tommasi, skeptik: Seria A nuk rinis brenda prillit, të shtyhet Europiani

Presidenti i Shoqatës së Futbollistëve Italianë, Damiano Tommasi, deklaroi për RAI-n se nuk pret që kampionati i Serisa A të nisë brenda prillit, duke iu referuar faktit që shumë skuadra janë në karantinë për shkak të Coronavirusit.

“Në Itali planifikojmë të kthehemi të luajmë më 5 prill, por është qartësisht e pamundur. Shpresa është në maj ose qershor, nëse do të jetë situata në rregull. Por, më kryesorja, tani për tani, është të qëndrojmë në shtëpi. Duam të mbrojmë shëndetin e sportistëve. Juventusi ka sot ka 100 njerëz në karantinë. Tani për tani, detyra e lojtarëve është ajo e çdo qytetari tjetër. Kushtëzimi i tyre për të mos lëvizur nga shtëpia është detyrim”.

Ish-lojtari i Romës dhe i përfaqësueses së Italisë kërkon gjithashtu, që të shtyhet “Euro 2020”: “Shpresojmë që UEFA ta mirëkuptojë shtyrjen e Kampionatit Europian. Ajo duhet të ndihmojë ligat për të përfunduar kampionatet e tyre, duke u sjellë si një komunitet europian. Ne jemi një hallkë e zinxhirit dhe problemet e një kampionati zbatohen për të gjithë”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency