Merkato

Tomori praktikisht lojtar i Milanit, Conti te Parma

Fikayo Tomori është praktikisht lojtar i Milanit. Mbrojtësi anglo-kanadez është gati të veshë fanellën kuqezi dhe do të mbërrijë në Milano këtë të premte. Mbeten për t’u vendosur disa procedura burokratike, por marrëveshja është arritur.

Chelsea do të marrë një milion euro për huazimin, ndërsa shuma që duhet të paguajë Milani për kartonin e futbollistit në fund të sezonit është vendosur për shifrën 20 milionë euro. Nëse nuk shfaqen të papritura mes tamponëve dhe ekzaminimeve mjekësore, Tomori mund të jetë në dispozicion të Stefano Piolit për ndeshjen e madhe të së shtunës (18:00), kundër Atalantës.

Pioli fiton kështu përforcimin e tretë në merkato, pas Meité dhe Mandzukicit.

Ndërkohë është zyrtarizuar transferimi i Andrea Contit te Parma. Ish-i i Atalantës shkon në formë huazimi te bergamaskët, me drejtën e blerjes së detyrueshme për 7 milionë euro në rast të sigurimit të mbijetesës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency