Merkato

Tomori titullar i padiskutueshëm, Pioli autorizon blerjen e kartonit

Me 13 ndeshje si titullar, 3 të para nga pankina dhe një tjetër I aktivizuar në lojë e sipër, Fikayo Tomori rezulton një nga zbulimet më interesante të Milanit, pasi u afrua në huazim në merkaton e janarit dhe është shndërruar në një nga pikat më të forta të 11-shes së Piolit.

Vetë tekniku kuqezi pranoi në përfundim të transfertës ndaj Parmës se dëshiron ta ketë mbrojtësin anglez edhe për sezonin e ardhshëm, ndonëse e ka të qartë sforcimin ekonomik që duhet të bëjë klubi për të blerë kartonin e tij.

Tomori iu bashkua Milanit në huazim me të drejtë blerjeje për shifrën e 28 milionë eurove, një shumë e konsiderueshme për një klub me buxhet të limituar, por Paolo Maldini i ka premtuar Piolit se do të bëjë maksimumin për të mbajtur në Milano mbrojtësin 23-vjeçar.

Arritja e objektivit, që është një vend në zonën Champions, mund të jetë një ndihmë më shumë për drejtorin teknik të Milanit, pasi në arkat e klubit do të arkëtoheshin para të mjaftueshme për blerjen e Tomorit.

Nga ana tjetër ky i fundit vijon të rritë nivelin e performancës në fushë nga java në javë, duke lënë të harrohet në pankinë edhe një mbrojtës si Romagnoli, i cili për më tepër mban ende shiritin e kapitenit të Milanit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency