Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Tonali në telashe, por Eddie Howe e mbron: Gati të luajë!

Gjesti i bukur i Tonalit, gjen mënyrën për t'i kërkuar ndjesë klubit
Gjesti i bukur i Tonalit, gjen mënyrën për t'i kërkuar ndjesë klubit

Sandro Tonali do të mund të luajë… të paktën deri në konfirmimin e pezullimit. Eddie Howe, trajner i Newcastle, deklaroi sot në një konferencë për shtypin se Sandro Tonali është në dispozicion për t’u “përzgjedhur” pavarësisht hetimeve për përfshirjen e tij në aktivitetin e basteve në Itali.

Tonali kujtojmë se po hetohet nga Prokuroria e Torinos dhe Federata Italiane e Futbollit për shkelje të Kodit të Sportit. Nicolò Fagioli (Juventus) është një tjetër prej të përfshirëve, i dënua me 7 muaj pezullim disa ditë më parë.

Tonali pritet të bëjë marrëveshje për pranimin e fajësisë javën e ardhshme (me sa duket përpara ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Dortmundit) për atë që kjo, apriori, do të ishte ndeshja e tij e fundit e sezonit: kundër Crystal Palace në Premier League.

Lexo edhe:

Eddie Howe, trajneri i “magpies”, foli për këtë temë në një konferencë për shtypin:

“Ai është me ne. Është dy herë këtë javë dhe është i disponueshëm për të luajtur. Siç bëj me të gjithë lojtarët, analizoj performancën e tij në stërvitje dhe them se Sandro është stërvitur mirë.”

Tani, megjithatë, duhet të jetë Howe ai që vendos nëse do ta aktivizojë titullar:

“Ai ka pasur disa javë shumë të vështira, është marrë me shumë gjëra,” pranon Eddie Howe.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....