Serie A

Tonali: Nuk jam pasardhës i Pirlos, por me sakrificë mund të arrij në majën e botës

Sandro Tonali cilësohet si një nga talentet më të mëdha të futbollit italian dhe jo më kot klube si Interi e Juventusi, por edhe PSG e Barcelona në Europë, janë vënë në garë për të marrë shërbimet e tij.

Aktualisht në pronësi të Brescias, Tonali pritet të bëjë hapin e madh në fund të këtij sezoni, ndërsa presidenti i “Dallëndysheve” Massimo Cellino e vlerëson futbollistin me shifrën e 50 milionë eurove.

Vetë mesfushori, në një intervistë të dhënë për “Sportweek” deklaroi se i ka idetë e qarta dhe se synon të arrijë majën e botës, por pranoi se për t’ia dalë, do t’i duhet të sakrifikojë edhe shumë më tepër sesa ka bërë deri tani.

“E di që mund të arrij në majën e botës, por për këtë do të më duhet të sakrifikoj shumë më tepër nga sa kam bërë. Më krahasojnë me Pirlon, por nuk jam pasardhësi i tij. Ai kishte një pas të gjatë të jashtëzakonshëm, që unë nuk e kam ende, por jam i ndërgjegjshëm që më duhet të punoj shumë, që të arrij objektivat e mi”, deklaroi ndër të tjera futbollisti.

Në Itali këmbëngulin se Interi është në avantazh për të marrë shërbimet e mesfushorit, që u komplimentua në media edhe nga Drejtori Sportiv i zikaltërve Piero Ausilio, ndërsa marrëveshja mund të arrihet për shifrën e 40 milionë eurove dhe një ose dy të rinjve në këmbim.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency