Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Tonali rikthehet në fushë, tifozët e Newcastle e presin me brohorima

Tonali rikthehet në fushë, tifozët e Newcastle e presin me brohorima
Tonali rikthehet në fushë, tifozët e Newcastle e presin me brohorima

Sandro Tonali rikthehet të luajë për herë të parë që prej momentit kur pranoi se ka luajtur baste sportive në një platformë ilegale dhe për më tepër, ka zgjedhur të parashikojë rezultate edhe të ndeshjeve të Milanit.

Hetimet ndaj mesfushorit italian nisën 10 ditë më parë teksa ishte i grumbulluar me kombëtaren, teksa fill pas publikimit të rastit, u largua për t’u bashkuar me Newcastle në Angli, klub që i doli menjëherë në mbështetje.

Lexo edhe:

Mesfushori u aktivizua në minutën e 69’ të ndeshjes ndaj Crystal Palace, duke zëvendësuar Grimaldon, teksa tifozeria e klubit anglez e priti me duartrokitje e brohorima, si për të konfirmuar se mbështet Tonalin maksimalisht, pavarësisht ngjarjes.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....