Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Toney rikthehet me gol nga pezullimi, Brentford fiton me përmbysje ndaj Nottingham Forest

Brentford siguron 3 pikët në raundin e 21-të të Premier League, ndërsa fitoi me përmbysje me rezultatin 3-2 ndaj Nottingham Forest.

Goli i parë i këtij takimi u realizua në minute e 3’ me Danilon që zhbllokoi ndeshjes dhe kaloi miqtë në avantazh.

Lexoni edhe:

Megjithatë në minutën e 19’ Toney barazoi për vendasit, me sulmuesin që gjen golin në ndeshjen e parë pas rkthimit nga pezullimi 8-mujor, për pjesëmarrje në baste.

Në minutën e 59’ Mee shënoi golin e dytë për ekipin e tij dhe kaloi Brentford në avantazh. Megjithatë gjashtë minuta më pas Wood barazoi për Nottingham.

Ndeshja u vulos në minutën e 68’ me Maupay që realizoi golin e tretë dhe të fitores për Brentford.

Pas javës së 21-të të Premier League, Brentford renditet në vend të 14-të me 22 pikë, teksa Nottingham në vend të 16-të me 20 pikë.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...