Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Toni Kroos cakton trashëgimtarin e tij te Reali i Madridit

Toni Kroos iu përgjigj mesazhit të mirënjohjes së Jude Bellingham për sezonin që ata kanë kaluar si shokë skuadre te Reali i Madridit. Pasi njoftoi tërheqjen nga futbolli, mesfushori gjerman theksoi se anglezi “është gati të marrë kontrollin” e lojës së ekipit në mungesë të tij.

Bellingham i përulet Kroosit

“Një vit nuk mjaftoi. Faleminderit për gjithçka që i keni dhënë lojës, për mua ka qenë kënaqësi absolute të shijoja futbollin tuaj dhe personalitetin tuaj si tifoz dhe aq më tepër si shok skuadre”, ka shkruar Bellingham në rrjetet sociale së bashku me një fotografi duke përqafuar Kroosin.

Anglezi u ndal te sfida e fundit me Kroos, pushtimi i Champions të tij të parë, që do të ishte i gjashti i gjermanit, më 1 qershor në Wembley.

Lexo edhe:

“Ka ende punë për të bërë këtë sezon, por ju uroj të gjitha të mirat për çdo gjë që ju pret me familjen tëndë. LEGJENDË!”

Kroos nuk vonoi t’i përgjigjej shokut të tij të skuadrës. A vuri në dukje se Bellinghamin do të jetë trashëgimtari i tij në mesfushën e Realit të Madrid.

“Faleminderit miku im. Nuk do të ishte e drejtë të kalonim më shumë vite së bashku. Kam shijuar çdo minutë që kur jeni bashkuar me Realin! Jeni më shumë se gati për të marrë kontrollin! Në moshën 20 vjeçare…”, ka shkruar Kroos.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...