Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Toni Kroos: Skuadrat e Guardiolës njihen për lojën që bëjnë, me City-n ndeshje e vështirë

Në prag të gjysmëfinaleve të Champions Leagues, mesfushori i Real Madridit, Toni Kroos ka folur për sfidën me Manchester City-n.

Në konferencën e dhënë për mediet në prag të këtij takimi, Kroos theksoi se do ta kenë të vështirë në përballjen me ekipin e Guardiolës.

Lexo edhe: 

“Do të jetë një ndeshje e vështirë, duhet të jemi të mirë në mbrojtje ndaj një skuadre që zakonisht shënon tre ose katër gola për ndeshje. Unë kam luajtur shumë nga këto ndeshje, i besoj përvojës sonë. Ekipet e Guardiolës gjithmonë luajnë futbollin e tij, kjo tregon kur një ekip drejtohet nga Pep. City me Guardiolën nuk është e lehtë të mposhtet“-tha mesfushori.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...