Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Topi i Artë, France Football zbulon 5 kandidatët e parë

Është edhe ylli Paulo Dybala mes 5 kandidaturave të para për të fituar Topin e Artë për vitin 2017. Revista franceze France Football ka publikuar 5 emrat e parë nga lista mes 30 emrash. I pari nga 5 kanidaturat e zbuluara ishte blerja më e shtrenjtë e kësaj vere, Neymar Jr, ndërsa në listë ishin edhe dy madrilenët Luka Modric dhe Marcelo, bashkë me N’Golo Kante të Chelsea-it dhe Paulo Dybalan e Juventusit. Misioni për të zbritur nga froni Cristiano Ronaldon ka nisur edhe pse do të jetë shumë e vështirë pasi portugezi është favoriti kryesor për ta fituar sërish Topin e Artë edhe këtë vit.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...