Featured

“Topi i Artë” i fundit uron Milanin për titullin, komplimente edhe nga Donnarumma

Tifozët e Milanit shijuan një fundjavë fantastike. Fitorja 0-3 ndaj Sassuolos riktheu titullin kampion në Milanello pas 11 vitesh, teksa ishte hera e 19-të në histori që kuqezinjtë fituan Serie A.

Të shumta kanë qenë urimet për triumfin e jashtëzakonshëm të “Djallit”. Kaka, një nga legjendat e Milanit, ka zgjedhur të urojë klubin e tij të zemrës dhe tifozët me anë të një postimi në Twitter.

Jemi ne, jemi ne, kampionët e Italisë jemi ne”, shkruan braziliani, i cili fitoi gjithçka me skuadrën italiane: Champions League, titullin kampion dhe “Topin e Artë”, ndërkohë që mbetet një nga idhujt e popullit kuqezi.

Nuk ka munguar as urimi i Gigio Donnarummës. Ish-portieri i Milanit ka postuar në Instagram një “story” ku dallohet Ibrahimovic duke festuar me tifozët.

23-vjeçari thjesht shtoi tre duartrokitje, pa shkruar asgjë tjetër për suksesin e klubit që i dha mundësinë të bëhej ky që është sot.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Real Madrid
38
26
8
4
80
31
+49
86
2Barcelona
38
21
10
7
68
38
+30
73
3Atletico Madrid
38
21
8
9
65
43
+22
71
4Sevilla
38
18
16
4
53
30
+23
70
5Real Betis
38
19
8
11
62
40
+22
65
6Real Sociedad
38
17
11
10
40
37
+3
62
7Villarreal
38
16
11
11
63
37
+26
59
8Athletic Club
38
14
13
11
43
36
+7
55
9Valencia
38
11
15
12
48
53
-5
48
10Osasuna
38
12
11
15
37
51
-14
47
11Celta de Vigo
38
12
10
16
43
43
0
46
12Rayo Vallecano
38
11
9
18
39
50
-11
42
13Elche
38
11
9
18
40
52
-12
42
14Espanyol
38
10
12
16
40
53
-13
42
15Getafe
38
8
15
15
33
41
-8
39
16Mallorca
38
10
9
19
36
63
-27
39
17Cadiz
38
8
15
15
35
51
-16
39
18Granada
38
8
14
16
44
61
-17
38
19Levante
38
8
11
19
51
76
-25
35
20Deportivo Alavés
38
8
7
23
31
65
-34
31


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency