Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Topi i Artë, zbulohen edhe 5 emra të tjerë

Shkon në 15 numri i të nominuarve për Topin e Artë 2017. Francë Football ka zbuluar edhe 5 kandidaturat e rradhës për çmimin më të rëndësishëm individual në futboll. Me emrin e favoritit kryesor Cristiano Ronaldo që nuk është zbuluar ende, revista franceze ka bërë publikë 5 emra të tjera të cilët janë mesfushori belg i Manchester City-it, Kevin De Bruyne, sulmuesi polak i Bayern Munich, Robert Lewandowski, portieri spanjoll i Manchester United, David De Gea, bomberi i Tottenham Hotspur, Harry Kane dhe sulmuesi boshnjak i Romës, Edin Dzeko.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...