Futboll

Topi i Artë, zbulohen të 30 kandidatët e këtij cmimi

Cristiano Ronaldo, Isco Alarcón, Eden Hazard, Leonardo Bonucci dhe Kylian Mbappé janë 5 emrat e fundit që plotësojnë numrin 30 të kandidatëve për cmimin e Topit të Artë. Në fakt, pas zbulimit gradual të të gjithë emrave nga France Futboll, askush nuk dyshonte që te 5 të fundit do të përfshiheshin lojtarët në fjalë, pasi konsiderohen ndër më të mirët në qarkullim në pozicionet ku luajnë. Ronaldo madje është favoriti kryesor pas një sezoni të shkëlqyer me Realin, të përmbyllur me dy trofe të rëndësishëm, La Ligan dhe Championsin. Kjo është lista e plotë me 30 kandidatë:

 

 

1 – LUIS SUÁREZ (Barcelona / Uruguaj)

2 – JAN OBLAK (Atlético / Slloveni)

3 – SERGIO RAMOS (Real Madrid / Spanjë)

4 – LUKA MODRIC (Real Madrid / Kroaci)

5 – MARCELO (Real Madrid / Brazil)

6 – NEYMAR (Paris Saint-Germain / Brazil)

7- PHILIPPE COUTINHO (Liverpool / Brazil)

8 – PAULO DYBALA (Juventus / Argjentina)

9 – DRIES MERTENS (Nápoles / Belgjikë)

10 – N’GOLO KANTÉ (Chelsea / Francë)

11 – DAVID DE GEA (Manchester United / Spanjë)

12 – ROBERT LEWANDOWSKI (Bayern / Poloni)

13 – HARRY KANE (Tottenham / Angli)

14 – KEVIN DE BRUYNE (Manchester City / Belgjikë)

15 – EDIN DZEKO (Roma / Bosnjë)

16 – TONI KROOS (Real Madrid/Gjermani)

17 – RADAMEL FALCAO (Mónaco/Kolumbi)

18 – SADIO MANÉ (Liverpool/Senegal)

19 – GIGI BUFFON (Juventus/Itali)

20 – ANTOINE GRIEZMANN (Atlético/Francë)

21 – LEO MESSI (FC Barcelona / Argjentinë)

22 – AUBAMEYANG (Borussia Dortmund / Gabón)

23 – EDINSON CAVANI (PSG / Uruguaj)

24 – MATTS HUMMELS (Bayern / Gjermani)

25 – KARIM BENZEMA (Real Madrid / Francë)

26 – CRISTIANO RONALDO (Real Madrid / Portugali)

27 – ISCO ALARCÓN (Real Madrid / Spanjë)

28 – EDEN HAZARD (Chelsea / Belgjikë)

29 – BONUCCI (Milan / Itali)

30 – MBAPPÉ (PSG / Francë)

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency