Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Torino nis negociatat me Interin për transferimin e mesfushorit anësor

Pas disa huazimesh radhazi, më në fund austriaku Valentin Lazaro duket se ka gjetur veten te Torino, ku është ambientuar më së miri me skemën 3-4-2-1 të trajnerit Ivan Juric dhe po luan rregullisht.

Austriaku në pronësi të Interit ka treguar se mund të luajë mjaft mirë në të dy krahët, teksa me paraqitjen e tij ka bindur të gjithë te Torino, ndaj trajneri Urbano Cairo ka nisur negociatat me zikaltrit për blerjen e plotë të kartonit.

Verën e kaluar palët arritën një marrëveshje huazimi me të drejtë blerjeje për 6 milionë euro, ndërsa te Torino shpresojnë të ulin qoftë edhe një milionë euro, për ta blerë njëherë e mirë kartonin e austriakut.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Tirana bind Kristal Abazajn që të kthehet në Abissnet Superiore. Ashtu siç SuperSport raportoi pak ditë më parë, 26-vjeçari do të jetë pjesë e...

Featured

Marsel Ismajlgeci nuk është më lojtari i Tiranës. “SuperSport” mëson se kapiteni është larguar nga ekipi dhe do të transferohet në Bosnja dhe Hercegovina...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...