Merkato

Torino për pazar në Milano, kërkon një mesfushor dhe një mbrojtës

Pas paraqitjes zhgënjyese në Europa League kundër Wolvesit, drejtuesit e Torinos kanë kuptuar se skuadra ka nevojë për të tjera përforcime dhe po nxitojnë të kompletohen në ditët e fundit të merkatos.

Kështu sipas mediave italiane, Urbano Cairo ka kërkuar informacion te Milani, për blerjen e fantazistit turk Hakan Calhanoglu, i cili pas dy sezonesh me fanellën kuqezi, nuk ka arritur të shndërrohet në një titullar fiks.

Synimi i “granatave” është që ta marrin turkun në huazim me detyrim blerjeje për një shifër prej 20-25 milionë eurosh verën e ardhshme, formulë kjo që mund t’i interesojë shumë edhe Milanit, pasi do Calhanoglu duket se nuk bën pjesë në planet e Giampaolos.

Ky i fundit ka vendosur të përdorë Suson si fantazist, ndërsa prania e mesfushorëve si Paqueta, Kessie, Bennacer, Krunic, Biglia, Bonaventura etj., e bën turkun të panevojshëm, ndaj marrëveshja mund të kurorëzohet me sukses.

Një tjetër emër që Torino po kërkon është ai i mbrojtësit të majtë të Interit, Federico Dimarco, i cili aktualisht është nën urdhrat e Antonio Contes, por do të dilte I tepërt nëse te zikaltrit do të vinte Cristiano Biraghi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency