Serie A

Torino vishet bardhezi, Juventus feston dominimin dhe ‘qan’ Buffonin (Foto)

Torino është veshur bardhezi gjatë ditës së sotme, teksa Juventusi ka festuar titullin e 7 radhazi në Serinë A, shenjë e qartë kjo e dominimit të kësaj skaudre në kampionatin italian.

Ndonëse matematikisht titullin e fitoi në Romë javën e kaluar, Juventusi ngriti trofeun pasditen e sotme, pas ndeshjes me Veronën, që përfundoi me rezutlatin 2-1 për skuadrën e Massimiliano Allegrit.

Me autobusin e hapur, futbollistët e Juventusit bënë xhiron e zakonshme në qytetin e Torinos, që sot dominohej tërësisht nga ngjyrat bardhezi, me tifozët që kishin dalë për të festuar një tjetër titull të skuadrës së tyre, atë të 34-tin në Serinë A.

Po sot ishte edhe ndeshja e fundit e Gigi Buffon me fanellën e Juventusit, ndërsa në përfundim të sfidës, portieri legjendar u përshëndet për herë të fundit edhe me tifozët bardhezi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency