Basketboll

Toronto “fluturon” me Leonard, Cavs në krizë të thellë, fitojnë Lakers

Një mbrëmje e pasur, me plot 10 ndeshje, për të apasionuarit e kampionatit më të ndjekur në botë NBA. Vijon forma e jashtëzakonshme e Toronto Raptors, që në 12 takimet e para të sezonit të rregullt kanë pësuar vetëm një disfatë. Skuadra më e mirë e Konferencës së Lindjes triumfoi 105-114 në parketin e Sacramento Kings, ku shkëlqeu me 25 pikë dhe plot 11 topa të kontrolluar poshtë koshit Kaëhi Leonard. Nga 24 secili realizuan Buddy Hield dhe Willie Cauley-Stein për Kings, që gjithsesi nuk e shmangën dot humbjen.

Ndalen më në fund Denver Nuggets nga Memphis Grizzlies me rezultatin 89-87. Në radhët e vendasve spikati me 20 pikë dhe 12 rebound Marc Gasol, po 20 pikë shtoi për Grizzlies edhe Jackson.

Fitore relativisht e lehtë për Oklahoma City Thunder 85-96 në “Quicken Loans Arena” të Clevelandit, ku Cavaliers pësuan humbjen e 10-të në 11 takime të luajtura gjithsej. Vendimtare loja e mirë e Denis Shroeder, që shënoi 28 pikë, duke e bërë të pandjeshme mungesën e Russell Westbrook për shkak të një dëmtimi në kavilje.

Vjen suksesi i pestë në 11 takime për Los Angeles Lakers, që iu imponuan 114-110 Minnesota Timberwolves. Finale disi kaotike në “Staples Center”, me takimin që u zgjidh nga Kyle Kuzma, që shënoi 21 pikë në total, ndërsa LeBron James iu afrua shumë “triple double”, me 24 pikë, 9 asiste dhe 10 rebound.

Bindin edhe Philadelphia 76ers, që dolën fitues nga “Bankers Life Fieldhouse” të Indianas, ku Pacers u dorëzuan në fund me rezultatin 94-100. 20 dhe 10 topa të kontruar nga Joel Embiid, që vlejtën më shumë se 36 pikët e Victor Oladipos.

Në takimet e tjera u shënuan këto rezultate: Orlando Magic-Detroit Pistons përfundoi 96-103, Atlanta Hawks-New York Knicks 107-112, Miami Heat-San Antonio Spurs 95-88, New Orleans Pelicans-Chicago Bulls 107-98 dhe Utah Jazz-Dallas Mavericks 117-102.

 

Të gjitha rezultatet:

Cleveland Cavaliers-Oklahoma City Thunder 85-96

Orlando Magic-Detroit Pistons 96-103

Atlanta Hawks-New York Knicks 107-112

Miami Heat-San Antonio Spurs 95-88

Indiana Pacers-Philadelphia 76ers 94-100

Memphis Grizzlies-Denver Nuggets 89-87

New Orleans Pelicans-Chicago Bulls 107-98

Utah Jazz-Dallas Mavericks 117-102

Sacramento Kings-Toronto Raptors 105-114

Los Angeles Lakers-Minnesota Timberwolves 114-110

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency