Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Torrasa “harron” Partizanin, nënshkruan në Argjentinë

Pas dy sezoneve në radhët e Partizanit, sulmusi Agustin Torrasa ka zgjedhur ta vazhdojë karrierën në Argjentinë. 28-vjeçari ka hedhur firmën në kontratën e propozuar nga klubi Mitre që militon në “Primera B Nacional”. Pasi ka hedhur frmën, Torrasa do të bashkohet menjëherë me skuadrën e drejtuar nga Arnaldo Sialle që aktualisht ndodhet në qytezën Santa Fe për fazën përgatitore. Mediat argjentinase theksojnë se Torrasa arriti të zhvillonte dy sezone shumë pozitive me fanellën e Partizanit, por tashmë ka vendsur ta vazhdojë karrierën në vendlindje pas një xhiroje të gjatë në Argjentinë në skuadra si Neëells Old Boys, Chacarita Juniors, Tigre dhe Uragano. Në dy sezonet me fanellën e Partizanit, Torrasa ka rregjistruar 50 ndeshje dhe 3 gola të realizuar. Ai ishte një nga pikat e referimit të skuadrës së kuqe në sezonin e fundit ku arriti të linte gjurmë por nuk e rinovoi kontratën me kryeqytetasit duke u rikthyer në vendlindje.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Gossip

Mbiemri i saj është i njëjtë me atë të ish-basketbollistit të madh, Shaquille O’Neal, por arsyeja që e lidh Sophie O’Neill me basketbollin dhe...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...