La Liga

Torres konfirmon largimin nga Atletico Madrid në fund të sezonit

3 vite e gjysmë pas rikthimit të tij, Fernando Torres do të largohet sërish nga Atletico e Madridit. El Nino ka konfirmuar lamtumirën e tij në fund të këtij sezoni. Lajmi qarkullonte prej kohësh por për të zyrtarizuar gjithçka ka menduar vetë bomberi spanjoll i cili ka dalë në një konferencë për shtyp në të cilën ka sqaruar të ardhmen e tij. Torres kontrata e të cilit me Atleticon skadon në verë në fjalën e tij ka falenderuar tifozët për mbështetjen dhe përkrahjen që i kanë dhënë gjatë këtyre viteve. E ardhmja e ish sulmuesit të kombëtares spanjolle me shumë gjasa do të jetë në kampionatin kinez ose në Major League Soccer të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

To Top