Merkato

Tottenham blen mbrojtësin e Realit, Mourinho pret edhe Gareth Bale

Mbrojtësi i majtë spanjoll Sergio Reguilon do të transferohet në kampionatin anglez te Tottenham, pasi “Spurs’ kanë arritur marrëveshjen me Realin e Madridit dhe zyrtarizimi është vetëm çështje orësh.

Siç raportojnë mediat britanike, mbrojtësi 23-vjeçar pritet të mbërrijë që sot në Londër dhe pasi të kalojë me sukses vizitat mjekësore, do të firmosë një kontratë që do ta lidhë me Tottenhamin deri në verën e 2025-ës.

Për kartonin e mbrojtësit të talentuar, i cili vitin e fundit ishte në huazim te Sevilla, Tottenham do të paguajë plot 30 milionë euro, ndërsa vlen të theksohet se Reali i Madridit ka ruajtur të drejtën e riblerjes për 45 milionë euro.

Ky ishte edhe kushti i panegociueshëm i madrilenëve, të cilët nuk kanë preferuar kurrsesi të heqin dorë përgjithmonë nga një futbollist shumë i talentuar, mbi të gjitha i rritur në akademinë e klubit.

Ndërkohë në ditët e ardhshme pritet që edhe Gareth Bale të transferohet nga Madridi drejt Tottenhamit, me formulën e huazimit një vjeçar. Lajmin e dha vetë menaxheri i uellsianit, që pranoi se ky i fundit dëshiron rikthimin në Londër, ku edhe shkëlqeu me fanellën e “Spurs”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency