Lajme

Tottenham-Bournemouth, hyn në histori pa u luajtur akoma

Ndeshja Tottenham-Bournemouth, e planifikuar për t’u luajtur të shtunën pasdite, në mitikun ‘Wembley”, ka hyrë në historinë e futbollit anglez, para se të luhet. Pavarësisht golave apo rezultatit që do të prodhojë, kjo sfidë do të bëhet takimi me më shumë tifozë në stadium, në të gjithë historinë e Premiere League.

Në pritje të rikonstruktionit të impiantit ‘White Hart Lane’, Tottenham po i zhvillon ndeshjet e tij në ‘Wembley’, një stadium me kapacitet rreth 90 mijë vende, ndërsa deri pasditen e të premtes, raportohet se është kaluar shifra e 80 mijë biletave të shitura, për takimine të shtunës.

Rekordi aktual mbahej nga takimi i 2007-ës, mes Manchester United dhe Blackburn, me 76.098 tifozë, ndërsa duke marrë parasysh se ‘Wembley’ është i vetmi stadium me kapacitet mbi 80 mijë vendësh, rekordi i takimit Tottenham-Blackburn pritet të qendrojë për një kohë të gjatë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency