Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Tottenham cakton çmimin e Kane, shifra e “frikshme” që kërkon për sulmuesin

Tottenham ka vendosur çmimin e Harry Kane, objektivit të disa emrave të mëdhenj të futbollit europian si Manchester United dhe Bayern Munich mbi të gjitha.

Sipas raportimeve të medieve britanike, pavarësisht se kontrata e tij me “Spurs” zgjat vetëm deri në vitin 2024, presidenti Daniel Levy do të pranojë ta shesë sulmuesin vetëm për një shumë jo më të vogël se 114 milionë euro dhe atë të paguar në një këst të vetëm.

Lexo edhe:

Një shifër kjo goxha e lartë e kërkuar për sulmuesin 29-vjeçar, megjithatë Tottenham nuk pranon që ta humbasë ylli e skuadrës për më pak.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...