Premier League

Tottenham “dërrmon” Liverpool-in, në sytë e Maradonës

Makthi “Wembley” nuk ekziston më për Tottenham Hotspur pasi në stadiumin mitik të kryeqytetit anglez, Spurs-at e Mauricio Pochettinos dërrmuan Liverpool-in e Jurgen Klopp. Në një ndeshje ku i ftuar special i Tottenham-it ishte legjenda e futbollit, argjentinasi Diego Armando Maradona, vendasit arritën të mposhtnin The Reds me rezultatin e thellë 4-1. Protagonisti kryesor i sfidës ishte sulmuesi i kombëtares angleze Harry Kane autori i një 2-golëshi.  Rrugën e rrejtës për Spurs e gjetën edhe koreano-jugori Son dhe Dele Alli, ndërsa goli i vetëm i miqëve mban firmën e Salah.

Liverpooli pësoi një tjetër humbje të rëndë nga një skuadër e madhe në këtë sezon pas asaj disfate ndaj Manchester City-it. Thellohet kështu kriza e skuadrës së Klopp në Premier League me The Reds që nuk fitojnë prej 3 javësh ndërsa kanë arritur vetëm një sukses në 6-t ndeshjet e fundit. Në krahun tjetër Tottenham po kalon një moment të shkëlqyer pasi kjo ishte fitorja e 4-t rradhazi për londinezët në kampionat të cilët barazuan Manchester United në kuotën e 20 pikëve dhe numërojnë vetëm 5 pikë më pak se kryesuesit e Manchester City-it.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency