Futboll

Tottenham dominon Juventusin në “Wembley”

Tottenham Hotspur i tregon dhëmbët Juventusit dhe paralajmëron rivalët në Angli se do të jetë një kockë në garën për titull në Premier Leauge. Në Wembley aty ku Spurs-at do të zhvillojnë ndeshjet e tyre si skuadër pritëse në sezonin e ri, Tottenhami mposhti 2-0 bardhezinjtë e Massimiliano Allegri duke konfirmuar momentin jo që po kalon Juventusi. Një ndeshje e dominuar nga skuadra e Pochettinos me Juven që u zgjua vetëm në fund ku goditi dy herë traversën.

Të dyja skuadrat zbritën në fushë me formacionet më të mira në mundshme por Higuain me shokë ishin të përgjumur dhe Harry Kane ndëshkoi kampionët e Italisë pas vetëm 10 minutash lojë. Harkim perfekt i Tripper për shtalartin anglez që me kokë nuk fali duke ndëshkuar Buffon-in. Kur ishte kaluar gjysmë ore loje, Sissoko ishte i pafat sepse shtylla i mohoi golin e dytë. Megjithatë Tottenhami arriti ta vendoste në kasafortë fitoren në minutën e 52-të, kur Delle Alli tregoi gjithë klasin e tij duke dhuruar spektakël mes mbrojtësve të Juventusit për ti servirur danezit Christian Eriksen, asistin e golit të dytë.

Në minutat e fundit, Juventusi goditi dy herë traversën fillimisht me të riun Kean i cili nuk përfitoi nga një gabim në mbrojtjen e Spurs-ave, por edhe me Mario Lemina predha të cilit u ndal nga trau më i lartë i portës. 2-0 për Tottenham-in në një ndeshje të cilën skuadra angleze e luajti më mirë ndërsa ekipi i Allegrit tregoi se ka ende mangësi të mëdha dhe duhet të punojë fort në stërvitje për të rregulluar gabimet.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency